Haradinaj në Pentagon, pritet nga shefi i Gardave Nacionale të SHBA-së

Haradinaj në Pentagon, pritet nga shefi i Gardave Nacionale të SHBA-së

09 shkurt 2018 18:20

Zyra e kryeministrit të Kosovës, njofton se në vazhdën e takimeve të rëndësishme në SHBA, Ramush Haradinaj sot vizitoi Departamentin e Mbrojtjes –Pentagon.

Aty, kreu kosovar i ekzekutivit u takua me gjeneralin Joseph L. Lengyel - shef i Gardave Nacionale të SHBA-së, Laura Cooper nga Departamenti i Mbrojtjes dhe oficerë të tjerë të lartë të ushtrisë amerikane.

“Në këto takime edhe njëherë u konfirmua përkushtimi për avancimin e raporteve Kosovë-SHBA. Ushtria amerikane është faktor jetik i paqes dhe lirisë në Kosovë dhe rajon. Kryeministri Haradinaj falënderoi bashkëbiseduesit për përkrahjen e vazhdueshme dhe, edhe njëherë theksoi rëndësinë e transformimit sa më të shpejtë të FSK-së në Forcë të Armatosur”, thuhet në njoftimin zyrtar të Kryeministrisë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Kay12/02/2018 10:22

Nuk e paskan prit shetit Amerikan kete me njeriun ce eshte parallen ne rang te kryeministrit, Cdo here ce dikush e viziot nje shtet e pritin dikush ne nje pozit/rang similar te atij ce i viziton, ne kete rast e paskan cu ne nje tour ku i cojn ambasadort dhe cdo nje ce ska kurfare simbol ose respekt special! How the mighty have fallen!

Shto koment

Të ngjashme