Nisma për Kosovën bëhet Nisma Socialdemokrate

Nisma për Kosovën bëhet Nisma Socialdemokrate

29 janar 2018 09:09

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi, ka bërë publik emrin e ri të këtij subjekti politik.

Nisma për Kosovën e ka ndryshuar emrin e partisë në Nisma Socialdemokrate.

Në mbledhjen e Këshillit të Nisma-s të mbajtur dje, është diskutuar edhe për Gjykatën Speciale dhe Demarkacionin me Malin e Zi.

Lexo edhe: Nisma s’mund as ta ndalë as ta shfuqizojë Specialen

Lexo edhe: Limaj: Mos t’i hyjmë në hak BE-së për vizat, vetë kemi propozuar demarkacionin si kusht

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme