Gjatë fundjavës mot me vranësira

Gjatë fundjavës mot me vranësira

17 shkurt 2017 14:11

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka paralajmëruar për fundjavë mot me vranësira dhe me kushte për reshje shiu, transmeton koha.net.

Gjatë këtyre dy ditëve të vikendit vendi ynë do të ndikohet nga masat e lagështa të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje të shiut , kurse në vise malore me lartësi mbidetare mbi 800 m reshjet e shiut do të shoqërohen edhe me fjolla te dobëta bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri në 1 gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindje me shpejtësi 1-7m/s.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme