BE-ja dhe NATO-ja presin që në Kosovë të ruhet qetësia

BE-ja dhe NATO-ja presin që në Kosovë të ruhet qetësia

17 janar 2018 07:01

Në ditën kur në Bruksel pas një kohe të gjatë duhej të rifillonte dialogu në nivelin e ekspertëve mes Kosovës dhe Serbisë, ky dialog ra në rend të dytë, nën hijen e vrasjes së politikanit serb të Kosovës Oliver Ivanoviq, në veri të Mitrovicës, shkruan sot Koha Ditore.

E pikërisht veriu i Kosovës është edhe pjesa kryesore e dialogut, i cili në Bruksel zhvillohet tash e sa vite, dhe për të cilin besohej se kishte siguruar lirinë e lëvizjes dhe riintegrimin e këtij rajoni në sistemin e Kosovës.

(Më gjerësisht lexoni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme