Thaçi takon zyrtarin e lartë të Selisë së Shenjtë, mikun e vërtetë të Kosovës

Thaçi takon zyrtarin e lartë të Selisë së Shenjtë, mikun e vërtetë të Kosovës

20 mars 2017 21:25

Kreu i shtetit, Hashim Thaçi, ka takuar monsignor Vincenzo Paglias, siç ka thënë ai mik i Kosovës në kohëra të vështira.

“Ishte kënaqësi dhe nder që së bashku me liderë fetarë të Kosovës, t'i uroj mirëseardhje monsignor Vincenzo Paglias, themelues i Komunitetit të mirënjohur të Shën Exhidios dhe zyrtar i lartë në Seli të Shenjtë. Ishte mik i Kosovës në kohëra të vështira, është mik i vërtetë i Kosovës sot”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme