Kryeministri nuk e di sa zëvendësministra janë në MASHT

Kryeministri nuk e di sa zëvendësministra janë në MASHT

03 janar 2018 16:17

I takoi të gjithë por ende nuk e di se sa janë. Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk e ka idenë se sa zëvendës i ka ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi.

Haradinaj sot është takuar ndaras me ministrin Bytyqi dhe me zëvendësit e tij me të cilët qëndroi më shumë se dy orë, por kur u pyet se sa zëvendës i ka Bytyqi, ai nuk diti të përgjigjej në këtë pyetje, raporton KP.

“Nuk e di. Sa zëvendësministra janë, ministër?”, e pyeti Haradinaj ministrin Bytyqi.

Ministri i tregoi Haradinajt se i ka katër zëvendës, të cilët janë emëruar në këto poste me vendim të tij.

Zëvendës të ministrit të Arsimit janë Heset Sahiti nga Nisma, Arbër Geci nga AKR, Mustafë Myrtaj dhe Bajrush Sezairi.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme