Deputetët e VV-së dënohen me kusht me 5 vjet burgim Foto: Ilustrim

Deputetët e VV-së dënohen me kusht me 5 vjet burgim

03 janar 2018 13:23

Gjykata Themelore në Prishtinë sot ka shqiptuar aktgjykimin për katër deputetët e Vetëvendosjes, të akuzuar për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës, raporton KTV.

Sipas këtij aktgjykimi, Albin Kurti për përdorim të armës është dënuar me 1 vjet e tre muaj, gjashtë muaj për pengim. Dënimi unik për Kurtin është në kohëzgjatje prej 1 vit e gjashtë muaj. Albulena Haxhiut i është shqiptuar dënimi unik 1 vit e tre muaj, Donika Kadaj-Bujupit dënim unik prej 1 viti e gjashtë muaj, ndërsa Faton Topalli dënim unik 1 vit e dy muaj.

Dënimet janë me kusht nëse nuk kryejnë ndonjë vepër penale brenda dy vjetësh.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Justiniani Dardan03/01/2018 15:53

Hajde shtet ligjor hajde!!!Denohen deputetët qe publikisht dhe duke e mbrojtur dy akuza qe ishin te dëmshme per vendin! Nje qytetar serb denohet me 400 euro gjobë qe ka leshu gaze lotësjells ne nje qender tregtare?!Paramendoni se cfarë drejtesie ka ne Kosovë.Drejtesi me porosi,tmerr!

Shto koment

Të ngjashme