Shpallen fajtorë deputetët e VV-së për gazin lotsjellës

Shpallen fajtorë deputetët e VV-së për gazin lotsjellës

03 janar 2018 13:15

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli janë shpallur fajtorë për hedhje të gazit lotsjellës gjatë seancave të Kuvendit të Kosovës.

Pas pak do të merret vesh se çfarë dënimi u ka shqiptuar Gjykata Themelore në Prishtinë, raporton KTV.

Në seancën përfundimtare nuk morën pjesë deputetët e VV-së. Ata këtë e kanë paralajmëruar një ditë më parë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Trump03/01/2018 15:53

Ne cdo pore te jetes eshte infiltru gjeni i rreptillave te Shikut!

Shto koment

Të ngjashme