Moti sot në Shqipëri Foto: Koha / ilustrim

Moti sot në Shqipëri

03 janar 2018 09:25

Gjatë ditës së mërkurë, 3 janar 2018, moti mbi Shqipërinë pritet të jetë me vranësira dhe kthjellime, bëjnë te ditur burime nga IGJEUM.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

Në bregdet: 6 °C / 13 °C

Në vendet e ulëta: 5 °C / 10 °C

Në vendet malore: -1 °C / 6 °C.

Era do të fryjë e lehtë, ndërsa në bregdet deri mesatare, ku do të arrijë shpejtësinë deri në 30 km/orë.

Mundësitë për reshje (të dobëta) janë mjaft të vogla.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme