Sot shpallet aktgjykimi ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Foto: Koha / arkiv

Sot shpallet aktgjykimi ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes

03 janar 2018 08:08

Themelore e Prishtinës sot në orën 13:00 do të shpallë aktgjykimin ndaj Albin Kurtit, Albulena Haxhiut, Faton Topallit dhe Donika Kadaj-Bujupit.

Të katër deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje akuzohen për hedhje të gazit në seancën e Kuvendit të Kosovës me qëllim të pengimit të ratifikimit të Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi dhe Marrëveshjen për Bashkësinë e komunave me shumicë serbe.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme