Fituesja zgjedhore e vitit – Vetëvendosje

30 dhjetor 2017 23:45

Partia e nisur si lëvizje e Albin Kurtit ka arritur kulmin e suksesit politik në ekzistencën e vet.

E udhëhequr nga Visar Ymeri, Vetëvendosje në zgjedhjet e qershorit është shndërruar në partinë më të madhe në vend, me numrin më të madh të votave si e vetme, dhe grupin më të madh parlamentar, plot 32 nga 16 sa i kishte mandatin e kaluar, raporton Interaktiv i KTV-së.

Për më shumë ndiqeni përmbledhjen e emisionit Interaktiv.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Dini4503/01/2018 09:53

Nepermes preteksesh, Zajednica, Demarkacioni, bllokada karshi emerimit te Presidentit si dhe shtytja e turmave qe ta braktisin Kosoven, VV! ia arrijti qe te dyfishohet. Pakenaqesia brendaperbrenda vet Subjektit politik, nderkaq, si reaksion ndaj nje diktature marramendshem te rrezikshme, shperfaqe gjasa qe t*dobesoje rejtingun politik, aq me teper neqoftese VV! e merre pushtetin.

Shto koment

Të ngjashme