Çmenduria e vitit: Tentimi i Thaçit për shfuqizimin e Speciales

30 dhjetor 2017 08:41

Ata që e njohin dhe që i kanë qëndruar afër për një kohë Hashim Thaçit e dinë – ai është i gatshëm të sakrifikojë të gjithë dhe gjithçka për të shpëtuar lëkurën e tij (prej gjarpri). Presidenti i Gazit brenda një nate të vetme u përpoq ta kthejë Kosovën në vitin 1999.

Pasi ka ndier rrezikun se mund të jetë në mesin e të akuzuarve të Speciales, Thaci aktivizoi ish-partinë e tij PDK, bashkë me partnerët e tjerë të luftës, AAK e NISMA që ta shfuqizojë brenda natës Gjykatën për të cilën bëri kaq shumë presion në vitin 2015 që të votohej.

Për më shumë ndiqeni përmbledhjen në Interaktiv.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme