Thaçi: Kosova dhe Maqedonia nuk kanë çështje të hapura

Thaçi: Kosova dhe Maqedonia nuk kanë çështje të hapura

12 dhjetor 2017 16:55

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha sot se Kosova dhe Maqedonia kanë të ardhme evropiane.

Kreu i shtetit pas takimit me kryeministrin e Maqedonisë Zoran Zaev, theksoi se të dyja vendet janë të mishëruara me vlerat e integrimit në NATO dhe BE.

Sipas Thaçit është fat që mes dy vendeve nuk ka çështje te hapura.

Ai tha se Kosova respekton integritetin territorial të Maqedonisë.

Komentet

Filani13/12/2017 09:56

Ku me dite se sa toke i ke falr edhe Maqedonise ai Malit te Zi!

Shto koment

Të ngjashme