Dy raketa godasin territorin izraelit

Dy raketa godasin territorin izraelit

07 dhjetor 2017 20:53

Dy raketa u lansuan sot në drejtim të Izraelit nga Rripi i Gazës dhe ranë brenda territorit të Pajas, njoftojnë mediat izraelite.

“Zhurma e sirenave, duke paralajmëruar raketat, u dëgjua në qytetin jugor izraelit Askelon dhe vendbanimet izraelite në veri të enklavës bregdetare”, shkruan gazeta izraelite “Haarec”.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme