Debat dhe përplasje në Kuvend, Veseli me Molliqajn polemizojnë rreth SHIK-ut

Debat dhe përplasje në Kuvend, Veseli me Molliqajn polemizojnë rreth SHIK-ut

07 dhjetor 2017 19:03

Debat mes pushtetit dhe opozitës ka pasur në vazhdimin e seancës të enjten, ku kryeparlamentari Kadri Veseli ka debatuar me deputetin e VV-së, Dardan Molliqaj.

Veseli ka thënë se në janar ai do të jetë i pari që do të nënshkruajë për krijimin e një komisioni për veprimtarinë e SHIK-ut.

Por Veseli ka thënë se shumë deputetë do të skuqen për atë që kanë thënë.

Ndërsa Molliqaj ka thënë se kryeparlamentari duhet të kërkojë falje për atë që ka thënë një ditë më parë drejt deputetes Drita Millaku.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

ardian08/12/2017 13:20

Ia kanë kalu edhe bajates!

Shto koment

Të ngjashme