Thaçi takon homologun malazias, marrëdhëniet ndërshtetërore janë të forta

Thaçi takon homologun malazias, marrëdhëniet ndërshtetërore janë të forta

07 dhjetor 2017 10:57

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka takuar në kryeqytetin e Bullgarisë, Sofje, homologun e tij malazez, Filip Vujanoviq.

Për këtë takim të tij Thaçi ka njoftuar përmes Twitterit.

“Në margjinat e forumit #Sofia, kam pasur gjithashtu një bisedë të këndshme me Presidentin e Malit të Zi, Filip Vujanoviq. Marrëdhëniet midis vendeve tona mbeten miqësore dhe të forta!”, ka shkruar Thaçi.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme