Apeli refuzon ankesat e Kurtit dhe Kadaj-Bujupit për paraburgim

Apeli refuzon ankesat e Kurtit dhe Kadaj-Bujupit për paraburgim

07 dhjetor 2017 09:04

Burime të gazetës Koha Ditore brenda Gjykatës së Apelit kanë njoftuar se janë refuzuar ankesat e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e Donika Kadaj rreth masës së paraburgimit.

Krejt kjo me arsyetimin se të njëjtit e kanë shkelur masën e arrestit shtëpiak.

Në këtë mënyrë Kurti e Bujupi do të qëndrojnë në paraburgim ashtu siç e ka paracaktuar gjykata e shkallës së parë, derisa nuk nxirret një vendim i tjetër i ri.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme