Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj 4 deputetëve të Vetëvendosjes

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj 4 deputetëve të Vetëvendosjes

07 dhjetor 2017 08:24

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës, transmeton KP.

Në seancën e fundit trupi gjykues ka refuzuar kërkesën e palëve mbrojtëse, duke mbetur në fuqi aktvendimi për caktimin e masës së paraburgimit për deputetët Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi, kurse ndaj dy deputetëve tjerë nuk është caktuar masa e paraburgimit.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme