“Kirgizia nuk do ta njohë Kosovën”

“Kirgizia nuk do ta njohë Kosovën”

05 dhjetor 2017 23:36

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq e ka falënderuar sot në Beograd ministrin e Punëve të Jashtme të Kirgizisë Erlan Abdildajev “përkrahjen e fuqishme dhe parimore të vendit të tij integritetit dhe sovranitetin territorial të Serbisë”, njofton tanjug.

Formula “integriteti dhe sovraniteti territorial i Serbisë” përfshin edhe Kosovën në kuadër të saj, transmeton Koha.net.

Kirgizia nuk e ka njohur ende Kosovën dhe kjo përkrahje për mediet serbe është vazhdim për mosnjohjen e pavarësinë e vendit tonë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme