Shpallen fajtorë katër aktivistët e Vetëvendosjes

Shpallen fajtorë katër aktivistët e Vetëvendosjes

17 nëntor 2017 13:12

Katër aktivistët e VV-së të dyshuar për sulmin në Kuvend, Frashër Krasniqi, Atdhe Arifi, Egzon Haliti dhe Adea Batusha janë shpallur fajtorë.

Deputeti Frashër Krasniqi ka marrë dënimin më të madh. Ai është dënuar me 8 vjet burgim. Atdhe Arifi është dënuar me 6 vjet burgim, Egzon Haliti me 5 vjet e 5 muaj dhe Adea Batusha me dy vjet heqje lirie.

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

musa20/11/2017 09:01

Edhe kjo është një kauz politike me prapavijë. Ideja e pra është që VV të viktimizohet gjoja për Kosoven dhe në kët mënyrë të subvencionohet nga populli duke e favorizuar në balotazh. Populli i Kosoves mjerisht i han kto fore !!!

Shto koment

Të ngjashme