Dy javë para shpalljes së aktgjykimit, Limaj paralajmëron prova të reja në rastin “MTPT”

Dy javë para shpalljes së aktgjykimit, Limaj paralajmëron prova të reja në rastin “MTPT”

11 nëntor 2017 07:20

Fatmir Limaj, ish-ministër në Ministrinë e Transportit dhe Postë-Telekomit (MTPT), njëherësh zëvendëskryeministër, ka paralajmëruar, përmes avokatit të tij, se do të propozojë para gjykatës prova të reja në rastin “MTPT”.

Tani për tani, siç i është thënë “Kohës Ditore”, Limaj dhe të akuzuarit e tjerë kanë hequr dorë nga propozimi i dëshmitarëve, duke ia hapur rrugën prezantimit të provave, që është procedura e fundit para paraqitjes së fjalës përfundimtare.

Provat e reja, por edhe prova që veç janë në shkresa të lëndës, pritet të prezantohen më 15 nëntor, kurse në datat 21 dhe 22 nëntor do të jepet fjala përfundimtare.

Verdikti final i këtij procesi gjyqësor është planifikuar të shpallet më 24 nëntor.

Ish-ministri Limaj, së bashku me këshilltarin e tij, Endrit Shala, ish-shefin e prokurimit në MTPT, Nexhat Krasniqi, si dhe shoferi e tij, Shpëtim Telaku, po përballen me drejtësinë për krim të organizuar, keqpërdorim të detyrës zyrtare e marrje e dhënie ryshfeti. (Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme