Presidenti dekreton rishikimin e buxhetit për vitin 2017

Presidenti dekreton rishikimin e buxhetit për vitin 2017

10 nëntor 2017 10:21

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka nënshkruar dekretin e Ligjit për Buxhetin e vitit 2017.

Thaçi me këtë rast ka thënë se riorientimi i mjeteve i bërë me rishikim të buxhetit, synon zhvillim më të qëndrueshëm.

Postimi i Thaçit në Facebook:

Sapo nënshkrova dekretin e Ligjit për Buxhetin me plotësimet dhe ndryshimet e tij. Riorientimi i mjeteve i bërë me rishikimin buxhetor synon zhvillim më të qëndrueshëm dhe stabilitet makroekonomik. HTH

Kujtojmë se muajin e kaluar Kuvendi i Kosovës ka miratuar rishikimin e buxhetit për vitin 2017.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme