Shumë dështime Qeveria Haradinaj i kualifikon si suksese

Shumë dështime Qeveria Haradinaj i kualifikon si suksese

10 nëntor 2017 07:30

Janë bërë 60 ditë prej kur ka nisur mandatin Qeveria e drejtuar nga Ramush Haradinaj.

Ajo nuk ka lënë ndonjë gjurmë në vendimmarrje, pos rekordeve që ka mbërritur në mbipopullimin e kabinetit qeveritar – pos kryeministrit, ka pesë zëvendëskryeministra, 21 ministra dhe rreth 50 zëvendësministra.

Qeveria ia ka prezantuar gazetës “Koha Ditore” një listë veprimesh, që i ka kualifikuar si suksese. Disa nga to në publik janë parë si dështime, sikur mungesa e veprimeve në çështjet si: agjenda evropiane, “Trepça”, UNESCO dhe arsimi i lartë.

Shkaku i mbështetjes fare të vogël në Kuvend, analistët politikë nuk shohin jetëgjatësi të Qeverisë Haradinaj... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme