Pacolli për vizitë në kontinentin e Afrikës

Pacolli për vizitë në kontinentin e Afrikës

09 nëntor 2017 08:05

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka njoftuar se pas takimeve të rëndësishme në Paris, me autoritetet e larta franceze, filloi rrugëtimin në kontinentin e Afrikës, ku do të zhvillojë disa vizita në juglindje të kontinentit dhe në disa shtete të SADC.

Ai ka shkruar në Facebook se angazhimi për Kosovën është ndjenjë e jashtëzakonshme.

“Pas takimeve shumë të rëndësishme në Paris, me autoritetet e larta franceze, fillova rrugëtimin në kontinentin e Afrikës, ku do të zhvilloj disa vizita në juglindje të kontinentit dhe në disa shtete të SADC. Angazhimi për Kosovën është ndjenjë e jashtëzakonshme”, ka shkruar ai.

Image

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Agim Krasniqi09/11/2017 13:14

Kjo Qeveri duhet sa me shpejt te rezohet.Keta pushtetar e sidomos Pacolli i cili shkon ku ka leveri per vete dhe per R, Haradinajn i cili ia jep mbeshtetje te plote per shkak se pren ndajne bashke.Cka mund te pritet me shum se kur Kosova qitet ne trege si prone private.

Shto koment

Të ngjashme