Lista Serbe: Jeremiq ka bërë më shumë se Pacolli për pavarësinë e Kosovës Foto: Ilustrim

Lista Serbe: Jeremiq ka bërë më shumë se Pacolli për pavarësinë e Kosovës

31 tetor 2017 20:40

Asociacioni i komunave serbe nuk është formuar, pasi që "sponsorët e Vuk Jeremiqit dhe partia e tij" sot bëjnë gjithçka për t'i privuar serbët në Kosovë nga ajo që i përkasin, sipas çdo të drejte dhe asaj që është nënshkruar në Bruksel, ka bërë të ditur sonte Lista Serbe.

“Për dallim nga presidenti Vuçiq, i cili para bashkësisë ndërkombëtare pati forcë ta thotë atë, se çfarë duan serbët në Kosovë, Vuk Jeremiq në karrierën e tij diplomatike bëri më shumë për pavarësinë e ‘vetëshpallur’ të Kosovës sesa Behgjet Pacolli", thuhet në kumtesën e Listës Serbe, transmeton kp.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme