Zymer Krasniqi pritet të dëshmojë në “Dosjen Lumezi”

Zymer Krasniqi pritet të dëshmojë në “Dosjen Lumezi”

28 tetor 2017 22:55

Policia ka intensifikuar hetimet në “Dosjen Lumezi”. Kohavisioni merr vesh se dje Policia në fshatin Prapaqan të Deçanit ka intervistuar edhe familjen e Zymer Krasniqit, emri i të cilit ndodhet prapa emrit të kryeprokurorit në dosjen e provimit të jurisprudencës.

Forcat e rendit kanë kontaktuar edhe vetë Zymer Krasniqin, i cili jeton në Gjermani dhe ku ka mbiemër tjetër, atë Tahiri.

Siç mëson KTV-ja, Zymeri pritet të vijë në Kosove për të kontribuar në këtë proces.

Zymeri kishte emigruar në Gjermani në kohën e masave të dhunshme, pasi ishte larguar dhunshëm nga puna në Gjykatën e Deçanit, që sipas familjarëve, ai kishte bërë punë praktike për gati 2 vjet.

Familja ka konfirmuar se Zymer Krasniqi kishte dhënë provimin e jurisprudencës, pak para se të largohej për në Gjermani, ku vazhdon të jetojë tash e sa kohë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme