Hoyt Brian Yee sot do të qëndrojë në Kosovë

Hoyt Brian Yee sot do të qëndrojë në Kosovë

25 tetor 2017 08:55

Zëvendës-ndihmës sekretari i Shtetit, përgjegjës për çështjet europiane dhe euroaziatike Hoyt Brian Yee, do ta vizitojë sot Kosovën.

Ai do të zhvillojë takime me udhëheqësit kosovarë, përfaqësues të minoriteteve dhe përfaqësues të tjerë politikë.

Zëvendës-ndihmëssekretari amerikan i Shtetit, Hoyt Bryan Yee, gjatë qëndrimit në Kosovë, do të takojë presidentin Hashim Thaçi, kryeparlamentarin Kadri Veseli dhe kryeministrin Ramush Haradinaj.

Zëvendës-ndihmës sekretari i Shtetit Hoyt Brian Yee dje qëndroi në Beograd, prej nga Serbisë i dha mesazhe të qarta se duhet të zgjedhë mes Europës e Rusisë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme