Pacolli viziton Maqedoninë

Pacolli viziton Maqedoninë

24 tetor 2017 17:22

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, nesër do të qëndrojë për një vizitë zyrtare në Maqedoni, ku do të takohet me zyrtarë të lartë të institucioneve të këtij vendi, njofton kumtesa nga MPJ, transmeton Koha.net.

Me këtë rast Pacolli do të takohet me homologun e tij maqedonas, Nikolla Dimitrov, kryeministrin Zoran Zaev dhe kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Agim Krasniqi25/10/2017 10:28

Pacolli kudo qe shkon dote beje tregeti ne dem te Kosoves e ne llogari te vetin.Ky njeri eshte i paditur,perveq dallavereve e mashtrimeve per cka ka afinitet,sikurse qe dijm kur u be President i Kosoves me ndihmen r amvasadorit amerika Dell.

Shto koment

Të ngjashme