Për pendën e Përlepnicës Qeveria ndau 317 mijë euro Foto: Koha / ilustrim

Për pendën e Përlepnicës Qeveria ndau 317 mijë euro

20 tetor 2017 15:16

Qeveria Kosovës, në mbledhjen e vet të sotme ka marrë vendim që të mbështesë kërkesën e Komunës së Gjilanit për përkrahje financiare për realizimin e projektit kapërderdhës në pendës e Përlepnicës me 317 mijë euro, raporton KTV.

Duke e arsyetuar vendimin, kryeministri Ramush Haradianj ka thënë se atje është gjendje e rëndë dhe ka rrezik nga përmbytjet.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme