Sonte në Interaktiv, intervista me ish-ministrin e jashtëm kanadez, Lloyd Axworthy

Sonte në Interaktiv, intervista me ish-ministrin e jashtëm kanadez, Lloyd Axworthy

16 tetor 2017 22:04

Ish-shefi i diplomacisë kanadeze, Lloyd Axworthy është i ftuar sonte në emisionin Interaktiv.

Njeriu i cili udhëhoqi me diplomacinë kanadeze gjatë luftës në Kosovë flet për prapaskenat e vendimit të Perëndimit për të bombarduar Serbinë, për hartimin e rezolutës 1244 dhe për shtetin që mund të parandalonte luftën në Kosovë, por nuk e bëri.

Axworthy flet edhe për pranimin e refugjatëve kosovarë në Kanada, për rrugën e Kosovës drejt OKB-së dhe jep këshilla për politikanët kosovarë si të luftojnë korrupsionin.

Sonte, pas orës 23:30.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme