Mustafa: Nga Kurz presim përkrahje të madhe

Mustafa: Nga Kurz presim përkrahje të madhe

16 tetor 2017 11:21

Kreu i LDK-së Isa Mustafa, ka uruar Sebastian Kurz për shpalljen e fitores kancelar në Austri.

LEXO EDHE: Kurz shpall fitoren në zgjedhjet e Austrisë

Mustafa ka thënë se nga Kurz presin përkrahje të madhe ndaj Kosovës.

Postimi i Mustafës në Facebook:

Fitorja e ÖVP-së dhe Sebastian Kurz-it është lajm i mirë për Austrinë dhe Evropën.

Evropa po bashkohet rreth vlerave të partive të qendrës së djathtë, të tubuara në gjirin e EPP-së, ku bën pjesë edhe LDK-ja, e cila do të korrë fitore në zgjedhjet e 22 tetorit në Kosovë.

Nga Kancelari Kurz presim vazhdimin e përkrahjes së madhe që Austria po jep për Kosovën.

Urime fitoren Kancelarit të ardhshëm Sebastian Kurz, partive simotra në EPP dhe popullit austriak!

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme