Meta-Mustafa: Suksesi i Kosovës është sukses i Shqipërisë

Meta-Mustafa: Suksesi i Kosovës është sukses i Shqipërisë

12 tetor 2017 13:43

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa me bashkëpunëtorë priti Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, njofton kumtesa partiake, trasnmeton Koha.net .

Në takim u bisedua për rolin e LDK-së në proceset shtetformues.

Mustafa e njoftoi Presidentin Meta me zhvillimet politike në vend dhe me mbarëvajtjen e procesit të fushatës për zgjedhjet lokale.

Meta, ndërkaq, e ftoi kryetarin Mustafa dhe LDK-në që të vazhdojnë të japin kontribut për t’i çuar përpara proceset për integrimet evropiane.

Nikoqirët dhe mysafirët u pajtuan që suksesi i Kosovës është sukses i Shqipërisë dhe anasjelltas.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme