10 tetori me marshin “Në emër të dashnisë”

10 tetori me marshin “Në emër të dashnisë”

07 tetor 2017 10:39

Java e krenarisë ka filluar të premten dhe gjatë këtyre ditëve do të ketë aktivitete të ndryshme.

10 tetori do të shënojë Paradën e Krenarisë, marshin, i cili do të fillojë nga sheshi Skënderbe e deri te sheshi Zahir Pajaziti.

Të studion e KTV-së të premten ishin dy të ftuar nga dy organizata që mbrojnë të drejtat e komuniteti LGBTI.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

I Mitrovicsi09/10/2017 09:55

"Krenari" se jo mahi...Le te jetojne jeten e tyre si te dojne, por askush ne bote nuk mund te kerkoje e as te pres prej meje qe ti konsideroje te tillet " ne rregull". Perderisa ne shtete tjera te cilat edhe jane brenda Bashkimit Europian ( Kroacia, Polonia etj) as nuk i kan ne kushtetutat e tyre, ne "Europianet e rinje" perpiqemi qe ti lajthitemi ketyre "europianeve" te angazhuar neper misione te ndryshme, dhe "behemi" me europian se ta. Edhepse jetoj ne D, jam i mendimit se nese dojne te na "europizojne" ose "civilizojne", atehere hjekni vizat e ti shohim edhe ne se si gezohet te drejtat e njerzve ne shtetet e ndryshme e jo te na imponohet tju besojme ketyre "Eulexoviqve" As nuk falem 5 here ne dite e as nuk shkoj ne kishe por qka eshte teper, teper eshte ? I kam tre femije dhe dhashte Zoti ( nese eshte dikund) qe femijet e mi te jene sa me larg te tilleve dhe te krenohen ashtu si jemi krenuar deri me sot.

Shto koment

Të ngjashme