Përkujtohet përkrahja e Andorrës për Kosovën

Përkujtohet përkrahja e Andorrës për Kosovën

20 shtator 2017 23:17

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në margjina të seancës së radhës të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, ka takuar sot edhe kryeministrin e Andorrës, Antoni Martí, njofton kumtesa presidenciale, transmeton Koha.net .

Thaçi e kryeministrin Martí për mbështetjen e vazhdueshme të Andorrës në shtet-ndërtim të Kosovës.

Ai tha se Kosova është e përkushtuar në rrugëtimin e saj euro-atlantik dhe shtoi se e mirëpret përkrahjen e vazhdueshme dhe të parezervë të Andorrës ndaj anëtarësimit të Kosovës në organizata të rëndësishme ndërkombëtare.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme