Krasniqi i Vetëvendosjes e pyet Rikallon ku ka qenë gjatë luftës

Krasniqi i Vetëvendosjes e pyet Rikallon ku ka qenë gjatë luftës

15 shtator 2017 12:31

Frashër Krasniqi, deputet i Vetëvendosjes, përmes Facebookut ka njoftuar se për seancën e ardhshme të Kuvendit të ka dorëzuar pyetjen parlamentare për ministrin e Bujqësisë Nenad Rikalo i akuzuar nga banorë të Dardanisë së Prishtinës për keqtrajtime gjatë luftës, transmeton Koha.net.

Në këtë pyetje Krasniqi kërkon përgjigje nga Raiklo të tregojë se ku qenë në Kosovë gjatë viteve 1996 – 1999.

Ky është shkrimi Krasniqit:

“Sapo dorëzova pyetje parlamentare ndaj ministrit Nenad Rikalo.

Pyetja e parë parlamentare në Kuvend do të lidhet me të kaluarën e tij dhe dëshmitë e banorëve shqiptarë për tortura gjatë luftës.

Ramush Haradinaj le ta dijë që nuk do të mund të na i kthejë në pushtet banditët e Arkanit dhe Millosheviqit”.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme