Daçiq: Vazhdon presioni kundër serbëve në Kosovë

Daçiq: Vazhdon presioni kundër serbëve në Kosovë

14 shtator 2017 10:01

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë Ivica Daçiq ka deklaruar se “aksioni i mbrëmshëm i arrestimit të serbëve në Kosovë është vazhdim ik presonit ndaj serbëve që jetojnë në Kosovë”, transmeton Koha.net.

“Ne duhet të kemi ekipe juridike për të ndihmuar në këto situata. Kjo është mënyrë frikësimi dhe porosi se serbët mund të akuzohen për gjithfarë e për çdo gjë, dëshmi se është arritur deri aty sa që erdhe përfaqësuesit e Kryqit të Kuq të konsiderohen armiq”, citon rts të ketë thënë Daçiq.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme