Sot në Shqipëri, mot i kthjellët me vranësira të pakta

Sot në Shqipëri, mot i kthjellët me vranësira të pakta

14 shtator 2017 08:45

Tiranë, 14 shtator– Gjatë ditës së enjte, 14 shtator 2017, moti mbi Shqipërinë parashikohet të jetë i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare.

Era do të jetë me drejtim verilindje-veriperëndim deri në 10 m/sek. Deti i forcës 4 me lartësi vale 2.0 metër. Shikimi 10-20 km.

Temperaturat me rënie të ndjeshme në vlerat minimale dhe rritje në ato maksimale.

Vendet malore 11°/26°C

Vendet e ulëta 14°/30°C

Vendet bregdetare 16°/30°C

Komentet

Shto koment

Të ngjashme