Moti mbi vendin tonë

Moti mbi vendin tonë

14 shtator 2017 08:16

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon se moti mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-14 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-31 gradë Celsius, transmeton Koha.net.

Shtypja atmosferike do të ketë luhatje nën vlerat e normales. Indeksi UV mbetet i lartë në orët me diell (të hënën në orët e mesditës). Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi mbi 11m/s.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme