Meidani përgëzon kryeministrin Haradinaj

Meidani përgëzon kryeministrin Haradinaj

13 shtator 2017 17:32

Ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë, Rexhep Meidani ka përgëzuar Ramush Haradinajn me rastin e zgjedhjes si kryeministër i Kosovës.

“Uroj që kjo detyrë kaq e rëndësishme si kreu i qeverisë të shërbejë më së miri në normalizimin e krizës politike, në stabilitetin në vend e rajon si dhe në forcimin e perspektives evropiane. Ju uroj punë të mbarë!”, thuhet në urim.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme