Tahiri dhe Gashi sot marrin detyrën e ministrave

Tahiri dhe Gashi sot marrin detyrën e ministrave

11 shtator 2017 08:43

Dy ministrat e ri, Abelard Tahiri dhe Kujtim Gashi, sot pranojnë detyrat si ministër i Drejtësisë dhe i Kulturës.

Ministrja e deritanishme, Dhurata Hoxha, sot i dorëzon detyrën, ministrit të porsazgjedhur, Abelard Tahirit.

Pranim-dorëzimi i detyrës bëhet sot në orën 13:00 në Ministrinë e Drejtësisë.

Ndërkaq, edhe ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, sot në kabinetin e saj në orën 14:00 i dorëzon zyrtarisht detyrën ministrit të ri, Kujtim Gashi.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme