Limaj do të jetë vetëm zëvendës kryeministër

Limaj do të jetë vetëm zëvendës kryeministër

08 shtator 2017 13:12

Më herët ishte përfolur se kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, do të jetë një nga zëvendës kryeministrat dhe ministër i një dikasteri qeveritar.

Por Koha.net merr vesh sot se ai do të jetë vetëm zëvendës kryeministër pa ndonjë ministri shtesë.

Nisma do të drejtojë tri ministri: Ministrinë e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ministrinë e Tregtisë dhe të Industrisë si dhe Ministrinë e Punës dhe të Mirëqenies Sociale.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme