Srpska merr Ministrinë e Bujqësisë

Srpska merr Ministrinë e Bujqësisë

06 shtator 2017 21:32

Koalicioni PANA dhe Lista Serbe kanë arritur marrëveshje për bashkëqeverisje.

Lista Serbe ashtu siç kishte këmbëngulur gjatë ditës, mori edhe resorin e tretë që kërkonte, Ministrinë e Bujqësisë, raporton KTV.

Kjo ministri me marrëveshjen paraprake ndërmjet PAN-it dhe AKR-së i takonte partisë së Behgjet Pacollit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme