Intensifikohen përpjekjet për marrëveshje VV-LDK Foto: Ilustrim

Intensifikohen përpjekjet për marrëveshje VV-LDK

28 gusht 2017 07:00

Takime intensive në tentim për t’i bashkuar forcat do të fillojnë që nga e hëna e kësaj jave mes koalicionit LDK-AKR-Alternativa dhe Lëvizjes Vetëvendosje, shkruan sot “Koha Ditore”.

Eksponentë të këtyre dy subjekteve tashmë kanë caktuar përfaqësuesit e tyre që do të bëjnë përpjekje për t’i përafruar qëndrimet programore, në përpjekjen për të fituar shumicën parlamentare, gjë të cilën nuk ka arritur që ta bëjë për gati tre muaj fituesi relativ i zgjedhjeve të qershorit, koalicioni PAN.

Megjithatë, kjo nuk pritet t’i japë fund krizës politike as këtë javë... (Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme