Deputetët e AKR-së nuk u panë në seancë Foto: Ilustrim

Deputetët e AKR-së nuk u panë në seancë

14 gusht 2017 10:25

Aleatët e LDK-së në zgjedhjet e 11 qershorit, deputetët e AKR-së së Behgjet Pacollit, nuk u panë në vazhdimin e seancës konstitutive.

Behgjet Pacolli, lideri i AKR-së, disa herë pas ndërprerjes së seancave konstitutive ka thirrur për, siç ka thënë ai, zhbllokimin e institucioneve, duke lënë të mendohet se ai dhe deputetët e partisë së tij janë të gatshëm t’i bashkohen koalicionit PAN për formimin e institucioneve.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme