Shiu uli temperaturat Foto: Koha / ilustrim

Shiu uli temperaturat

12 gusht 2017 22:14

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshirë nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër.

Temperaturat e larta, që në disa pjesë të vendit ditëve të fundit ishin mbi 40 gradë Celsiues, kanë filluar të bien, raporton KP.

Shirat do të vazhdojnë të bien edhe nesër, ku temperatura maksimale do të jetë 20 gradë Celsiues, ndërsa ato do të fillojnë të ngrihen nga e mërkura.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme