PAN-i sërish nuk do shkojë në vazhdimin e seancës konstitutive

PAN-i sërish nuk do shkojë në vazhdimin e seancës konstitutive

11 August 2017 19:11

Kuvendi i Kosovës edhe zyrtarisht ka njoftuar se të hënën duke filluar nga ora 10:00, do të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive, por PAN-i sërish nuk do të jetë aty.

Enver Hoxhaj nga Partia Demokratike e Kosovës, ka thënë për Koha.net se do të vazhdojnë me qëndrimin e tyre.

“Qëndrimin tonë e kemi thënë edhe publikisht të mërkurën ku kanë qenë të pranishëm edhe mediat dhe asgjë nuk ka ndryshuar”, ka thënë ai.

Ndërkohë, Pal Lekaj i AAK-së ka thënë për KTV se qëndrimi i tyre nuk ndryshon dhe se insistojnë për një takim të mërkurën.

Ai nuk e sheh të nevojshëm për momentin ndërmjetësimin e presidentit, meqë, sipas tij, reflektimi i Behgjet Pacollit do t’ia sjellë Kosovës shumë shpejt institucionet e reja.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme