Rusia konfirmon arrestimin e shtetasve të saj në Kosovë

Rusia konfirmon arrestimin e shtetasve të saj në Kosovë

09 gusht 2017 12:59

Ambasada ruse në Serbi ka konfirmuar ndalimin e gjashtë qytetarëve rusë në Republikën e Kosovës.

Të martën, autoritetet e sigurisë në Kosovë, kanë ndaluar pesë qytetarë serbë dhe gjashtë rusë, për siç është thënë, kalim të paautorizuar të kufirit shtetëror.

Lexoni edhe: 

Policia e Kosovës arreston 5 serbë e 6 rusë për kalim ilegal të kufirit

“Një përfaqësues i zyrës së ambasadës ruse në Prishtinë është duke e trajtuar këtë çështje, që prej se qytetarët rusë janë ndaluar. Ai menjëherë është nisur në vendin e ngjarjes”, ka thënë për agjencinë TASS, zëdhënësi i kësaj ambasade, Yuri Pichugin, transmeton rel.

“Gjithsej, gjashtë rusë janë ndaluar, dy prej tyre janë banorë lokalë, anëtarë të familjes së një qytetari serb”, ka shtuar ai.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme