Çitaku e pyet nëse e ka seriozisht MPJ-ja ruse kur flet për Kosovën

Çitaku e pyet nëse e ka seriozisht MPJ-ja ruse kur flet për Kosovën

07 gusht 2017 19:05

Ambasadorja e Kosovës në Washington, Vlora Çitaku, ka reaguar ndaj një postimi që Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë ka bërë në profilin e vet zyrtar në rrjetin social Twitter.

“Ishin Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aletatët e saj që shkelën ligjin ndërkombëtar duke shkëputur dhunshëm Kosovën nga Serbia”, ka thënë në postimin e vet MPJ-ja ruse, në kuadër të diskutimeve të tensionuara me SHBA-në, pas sanksioneve që kjo e fundit bëri në drejtim të Federatës Ruse, për mbështetjen që po vazhdon tu japë separatistëve prorusë në Ukrainë.

Çitaku ka thënë shkurt “Seriozisht?” duke bërë këtë pyetje me ironi dhe duke ritransmetuar postimin e MPJ-së së Rusisë, raporton Koha.net.

Vlora Çitaku është duartrokitur disa herë për paraqitjet e saj në Këshillin e Sigurimit të OKB-së ku përfaqëson Kosovën.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme