Zeka: Parlamentin e kanë mbipopulluar çobanët

Zeka: Parlamentin e kanë mbipopulluar çobanët

07 August 2017 15:11

Ish-gazetari, Milaim Zeka, tani deputet i koalicionit PAN, përmes një postimi në Facebook ka kritikuar Kryesuesin e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovcin, ka thënë se parlamentin e kanë mbipopulluar çobanët, dhe ka kërkuar nga PAN-i që ditën e enjte të jap emrin e kandidatit të tyre.

Postimi i plotë i Zekës në Facebook:

Personalisht mbështes ftesën e Adem Mikullovcit

Prej qe ka filluar seanca e pare e Parlamentit, komedia "Kafeneja jone", me kryepersonazhin Adem Mikullovci, po ece për mrekulli. Ademi, here me hajgare, here me seriozitet, as qe e ka idene se çfare është duke bere. Thjeshte, po tregon se është sinonimi me i mire i një shoqërie feudale, turkofile, me traditën qe Bali i Shpise, mundet me tredhë miza ne parlament, edhe ne me ja mbajte zhagun.

Krejte keto marrezira po ndodhin per shkak te vakumit ligjor, ngase parlamentin e kane mbipopulluar çoban, te cilet ne kushte normale, nuk do duhej kaluar neper fermat e dhive, pa le ma te tallen kaq paturperisht me elektoratin.

Si do qofte, e kisha lutur PAN-in, qe mos te kërkojë qime ne tlyne, po te vije ditën e enjte me emrin e kandidatit, edhe te ecim me tutje. I madhi, dhe i mençuri, duhet me leshu pe. Përndryshe po përgatitemi për zgjedhje te jashtëzakonshme, po nuk e di se cili prej neve ka me pas fytyrë për me dale edhe me kërku vota?!!!

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Mentori 15/08/2017 14:16

Mos e fyeni profesionin e bariut me keto krahasime te ndyta me njerëz pa kurrfare vlerash për të ardhmen e Kosovës.

Gzimi-GJAKOV14/08/2017 09:55

Z. Zeka Cobani ka aftësi ma shumë se disa deputet se secilin qingjië e njefë të deleë se vete.

ali pashe tepelena14/08/2017 09:59

bravo, me vend, ja pra ja fillojme me Cobanin e pare (numer 1): Milaim Zeka e gjithe PDK etj etj.

Naim Naja14/08/2017 10:02

Milaim Zeka është çobani më tipik që mund të paramendohet. Bash ky person që ka një fjalor totalisht çobanësh mundohet të bëjë kritika për çobanët e tjerë. Unë dhe shumë të tjerë i kishim sugjeruar që ti dëgjojë fjalimet e tij me vëmendje dhe të analizojë mirë dhe të bëhet vetëkritik se në cilin grup të çobanëve bën pjesë. Turprohu Milaim Zeka për këto deklarata për çobanë të tjerë , e në realitet ti do të ishe shpallur çobani më I rëndë, po ta bënim një gjithëpërfshirje të popullit për votim. A mos po mendon vallë se i gjithë populli janë çobanë për të mos bërë dallime se kush është kryeçobani.

Blerim14/08/2017 11:31

Parlamenti i Kosoves(dyshoj se mund te quhet keshtu per momentin)nuk eshte i mbipopulluar me coban po me shtaze.Edhe ate shtaze te egra pa asnje miligram tru ne koken e tyre.Duke filluar nga pronari i artikullit me larte.Sa i perket Adem Mikullovcit-ai me dhimbset se po mundohet sadopak te behet coban i ketyre shtazeve te egra - gje e pamundur. Zgjidhja e vetme zotri i mbinenshkruar i artikullit vjen kur te pastrohet (dhashte Zoti ndonjehere)Kosova se pari prej llojit tende,kur te kemi politikan qe punojn e mendojn per popull e vend te vetin e jo si ti ndajn postet , tenderat ,milionat. Marri ju qofte te gjitheve pa dallim partije!!

RobertSwe09/08/2017 09:02

Na thuaj tani pasi ce je kac i mencur se me ke je ne gare per me te mencurin e Kosoves...

RobertjSwe09/08/2017 09:02

Ti Milaim je kryecobani

Arton08/08/2017 09:03

po boll mo me kete fjalor te cajtoreve, nuk e ki vendin ti ne parlament, parlamenti nuk eshte shfaqje "jam talent se jo mahi"

Asterix08/08/2017 13:20

Bonu shembull, fillo ti i pari terhjeku prej parlamentit edhe thuj sojit tan mos te kandidojn se prap i votojn se problemi osht te populli i cili nje pjese eshte coban!

Shto koment

Të ngjashme