AGK ngushëllon familjen Mehmedi

AGK ngushëllon familjen Mehmedi

18 korrik 2017 15:50

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës e ka pranuar sot me pikëllim dhe dhembje të madhe lajmin për ndarjen nga jeta të kolegut tonë Qani Mehmedin.

Ai punoi gazetar dhe redaktor në gazetat ”Bota e re“ dhe “Zëri i Rinisë”, redaktor në Radio Televizionin e Prishtinës , në Radio Zagreb dhe në Radio Televizionin Shqiptar. Ishte redaktor i revistës “Dituria”. Pas luftës punoi redaktor në Radio Televizionin e Kosovës, kryeredaktor në të përditshmen “ Lajm” kurse aktualisht ishte redaktor në Radio Kosovë.

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes dhe kolegëve gazetarë dhe njëherësh lutet që kjo dhimbje të përballohet sa më lehtë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme